The Theory of Everything Film Yorumu

               

Uzuun zaman sonra bir film yorumu ile karşınızdayım. Güzel bir film izlemek için bakınırken uzun zamandır izlemek istediğim bir film olan The Theory of Everything'i gördüm rastgele girdiğim bir sayfada.Bilime olan ilgim ve tabii Stephan Hawking'e olan hayranlığımı göz önünde bulundurursak bu filmi izlemek için epeyce geç kalmıştım zaten. Bir de baş rolllerinde Eddie Redmayne ve Felicity Jones olduğunu görünce durur muyum! Hemen koyuldum izlemeye. Bu arada Eddie Redmayne'e The Danish Girl'de, Felicity Jones'a iste Like Crazy'de hayran olmuştum. Oyuncuların bahsettiğim filmlerini de mutlaka izlemenizi öneririm. 
                         
Film hakkında konuşmam gerekirse, ben bu filmi çok sevdim! Uzun zamandır böyle güzel ve beni etkileyen bir film izlememiştim açıkçası. Stephan Hawking'in zorluklarla geçen hayatında bilime hala nasıl böyle aşık olduğunu görüp etkilenmemek mümkün değil zaten. Film daha çok Hawking'in ALS hastalığı ve hayatının en önemli anlarında eşi Jane ile yaşadıkları zorlukları, birbirlerine olan sevgileri ve bağlılıklarını anlatıyor. Jane için o olmasa Hawking olmazdı desek yeridir. Evli kaldıkları 30 yıl boyunca herkese inat onun yanında oluyor. Öyle ki Hawking'e iki yıl ömür vermelerine rağmen onunla evleniyor, onun için ölecek dedikleri zaman dahi kimseye aldırış etmeden yine başaracağına inanıyor. Üstelik ayrıldıktan sonra dahi dost kalıyorlar ve Jane, Hawking'in yanında olmaya devam ediyor.
Biyografi türünde film sevenler için bence başyapıt denebilecek bir filmdi. 
Filmin sonunda göz yaşlarıma hakim olamadım. Son sahne benim için unutulmaz oldu diyebilirim. İzlemek isteyenler için videosunu paylaşıyorum son sahnenin. Spoiler yemek istemeyenler izlemesin!

 Aslında bana kalırsa herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film Her şeyin teorisi. Umarım siz de izler ve beğenirsiniz. The Theory Of Everything' e benzer film önerileriniz varsa bana yorum olarak bırakabilir ya da mail atabilirsiniz.  
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Beğenebileceğiniz Diğer Yazılar

4 yorum

Yorumlarınız benim için çok değerli, şimdiden teşekkürler!